KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14257138
nr 1425 7138
Istvan Szönyi
(1894-1960), Ungern
Etsning, Signerad i plåt. Bildmått: 25x31 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
István Szõnyi, bildkonstnär född 1894, död 1960.
måndag 18 oktober 2021
kl 20:03:16